Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Aká je alternatíva Kotlebovmu návrhu potratového zákona?

Výkonný sekretár A. Ziolkovský nasadil veľmi vysoko laťku pre tých poslancov, ktorí špekulujú o tom, ako sa vyzuť zo svojej kresťanskej povinnosti brániť nenarodený život, len aby ich ľavicové média neonálepkovali ako extrémistov, fašistov a pod. Toto zastrašovanie je účelovo šírené pro-potratovými organizáciami, ktorým samozrejme nevadia ex-komunisti a socialisti, ktorí sa otvorene hlásia k ideológii triedneho boja, ktorá si v socialistických a ľudovo-demokratických krajinách v minulom storočí vyžiadala celkom až 100 miliónov obetí.

Obdivovatelia prezidenta Tisza sú označovaní ako fašisti, hoci to oni odmietajú. Niektoré ich vyjadrenia sú na hranici rasizmu, ale ostatné strany majú rovno rasistické návrhy zákonov, ktoré zdá sa, nikomu neprekážajú: ten o minimálnej mzde je čisto rasistický, lebo jeho cieľom je zabrániť zamestnávaniu nízko kvalifikovanej pracovnej sily, teda hlavne Rómov, či návrhy, ktoré tu boli o preplácaní antikoncepcie či sterilizácie pre Rómky.

Otec Ziolkovský povedal, že treba hlasovať za zvýšenie ochrany nenarodeného dieťaťa a tí, ktorí odmietajú hlasovať pre zastrašovanie, majú predstaviť alternatívny, aspoň rovnako efektívny návrh zákona. Prof. Duda, súdny vikár spišskej diecézy, apeluje na poslancov, aby svojim hlasovaním, bezohľadu na výsledok, svedčili o svojej viere, ktorá žiada zastať sa obetí potratovej genocídy.

Medzitým sa objavili správy o alternatívnom návrhu zákona, ktorý údajne pripravujú koaliční poslanci. Ich návrh sa vôbec nedá porovnať k tomu Kotlebovmu, ktorý by zabránil vykonávaniu tisícov potratov na Slovensku. Chcú znížiť hranicu výkonu potratu postihnutého dieťaťa na 20. alebo 22. týždeň, lebo teraz je to legálne možné až do pôrodu, hoci prax i štatistika je do 24. týždňa. Keď Ústavný súd SR v roku 2007 zrušil hranicu 24. týždna ako nelegálnu, pretože bola vo vyhláške a nie v zákone, pro-life právnici interpretovali situáciu, že hranica v tomto prípade je12. týždeň. Podľa toho by teda išlo o rozšírenie a nie umenšenie zla.

No reálne sa nič nezmení na počte týchto potratov, ktorých v minulom roku bolo cez 200. Tí, čo nechcú prijať postihnuté dieťa, ešte stihnú podstúpiť všetky potrebné testy a dieťaťa sa zbaviť. Nič sa nezmení na potratovej praxi premenovaním potratu z prerušenia tehotenstva na ukončenie. Problémom pre pro-life poslancov však bude podporiť návrh na preplácanie poučenia ženy pred potratom lekárom. Vyhláška im totiž diktuje podať tak skreslenú a zvrátenú informáciu, že osobne by som sa pod ňu nevedela podpísať. Predmetom potratového zákroku má vraj byť akési “plodové vajce”...

Socialisti a národniari sú tak sociálni a národní, že im dnešná potratová genocída vyhovuje. Nech štát naďalej licencuje zariadenia, v ktorých lekári utýrajú detí na smrť ženám, ktoré sa boja, že dieťa bude prekážkou či záťažou pre ich život. Legálne potraty odsudzujú preto hlavne kresťania, lebo vidia zlo, egoizmus, ktorý podporujú. Okolie sa obráti žene chrbtom, nechce sa zaťažovať jej problémom, ktorý si ona sama môže legálne vyriešiť. Preto bránia nenarodený život a chcú nenásilné riešenie nechceného tehotenstva ženy. Lebo potrat je násilím priamo v tele ženy.

Človek nemusí byť kresťanom, aby videl túto realitu. Stačí si pozrieť obrázky vyvíjajúceho sa dieťaťa, ktorý je nespochybniteľne človekom už v prvom trimestri. Kresťanstvo tiež nie je nutnou podmienkou pre odvahu postaviť sa za rovnosť práva na život pre nenarodené deti. Často tí, ktorí sa za kresťanstvo skrývajú, takú odvahu a lásku nemajú. Keď teraz kresťanom vadí, že Kotlebovci vraj budú zbierať body na téme potratov /nikdy nikto na tej téme nezískal/, tak som zvedavá, či im nebude vadiť, že takým nijakým alternatívnym návrhom budú socialisti a národniari chcieť zalepiť ústa proliferom a biskupom a tak si udržať či získať kresťanských voličov.